Hotel a služby

Malebný, tříhvězdičkový Hotel Claris je situován do klidného vnitrobloku ve známé pražské čtvrti Královské Vinohrady v centru Prahy. Z hotelu jste za malou chvilku pěšky na náměstí Míru se stanicí metra A „Náměstí Míru“ – jedna stanice metra od Václavského náměstí. Je zde také zastávka tramvají, kterými se dostanete za pár minut do historického centra města.

V okolí hotelu se nachází množství restaurací, vináren a kaváren. Přímo naproti hotelu je Vinohradský pavilon – nákupní galerie interiérového designu s kavárnou a supermarketem Albert. Nedaleký rozlehlý park Riegrovy sady je známé odpočinkové místo s překrásným výhledem na Prahu.

Hotel nabízí 24 pokojů v kategoriích stadanrd a komfort.

Všechny pokoje se nachází tiché části budovy, mimo hlavní ulici a mají výhled do klidného vnitrobloku či zahrádky.  . 

Všechny pokoje jsou vybaveny: 

o   koupelnou (vana nebo sprchový kout)

o   televizí se satelitem a plochou obrazovkou

o   fénem

o   psacím stolem

o   Wi-fi připojením k internetu

 

V pokojích komfort nabízíme navíc:

o  chladničku

o  rychlovarnou konvici

o  soupravu pro přípravu kávy a čaje

o  koupelnové doplňky ( jednorázová mýdla, šampon, tělový krém a kapesníčky

o  welcome pack ( minerálka a sušenka)

  

Interiér hotelu je striktně nekuřácký.

Snídaně, kterou si můžete dokoupit v hotelu za 150kč, se podává denně od 7:30 do 10:00 v atriu s prosklenou střechou. V případě dřívějšího odjezdu rádi vyhovíme a čas snídaně posuneme.

Hotelová recepce je k dispozici denně, od 7:00 – 22.00. V případě potřeby ubytování v jiném čase nás prosím předem kontaktujte.

Pokoje jsou hostům k dispozici v den příjezdu po 14 hodině, v den odjezdu se opouštějí do 10 hodin (po domluvě Vám rádi vyjdeme vstříc a domluvíme se na jiných časech).

Hostům je k dispozici zavazadlová místnost.

Domácí zvířata jsou povolena po předchozí dohodě za příplatek. 

Parkování ve dvoře za cenu 500Kč a den doporučujeme objednat předem. Vjezd je omezen šířkou a výškou (230 cm x 230 cm). Parkování není hlídané.

Hosté mohou využívat sdílenou kuchyňku a prádelnu ( mikrovlnka, varná konvice,pračka, sušička, posezení).

Další služby: 

o   doplňkový prodej ( nápoje, drogerie..)

o prodej výborné kávy na recepci s možností posezení v klidném vnitrobloku (ideální v letních měsících)

o   prodej okružních jízd a výletů

o   zajištění vstupenek na různé akce ( výstavy, divadla, koncerty…)

o   zajištění transportu z /na letiště ( nutná rezervace předem) 

V okolí hotelu Claris se nachází:

  • Náměstí Míru (350 m) s dominantním kostelem svaté Ludmily, krásnou budovou Divadla na Vinohradech a Národním domem na Vinohradech. Na náměstí a v okolí je množství restaurací, vináren a kaváren, které často nabízí kromě vnitřních prostor také venkovní posezení na letních zahrádkách.
  • Náměstí  Jiřího z Poděbrad  (700 m) s kostelem Nejsvětějšího srdce Páně od známého slovinského architekta J. Plečnika. Toto náměstí je na pomezí Královských Vinohrad a legendární čtvrti Žižkov a je centrem života místních obyvatel. Téměř každý den se zde konají trhy se sezónními produkty, je zde množství vináren a kaváren s venkovním posezením.
  • Park Riegrovy sady (650 m) – známý a oblíbený park s krásným výhledem na Pražský hrad, pivní zahrádkou a běžeckým areálem. 
  • Park Havlíčkovy sady (750 m) s Viničním altánkem, rozsáhlý park a ideální  místo pro piknik či ochutnávku vína. Ocení hlavně milovníci vína. Ve zdejším altánu se můžete kochat výhledem na Prahu a přitom ochutnat víno z místní vinice.
  • Vinohradský pavilon (10 m) secesní budova bývalé tržnice se nachází hned naproti hotelu, je zde galerie interiérového designu s kavárnou a supermarket Albert.
  • Nákupní centrum Flora (1,4 km nebo 3 zastávky tramvají), nabízí obchody světových značek a multikino IMAX.